Motinos pienas – idealus maistas jos kūdikiui. Jame yra visų kūdikio iki 6 mėnesių augimui reikalingų maistinių medžiagų ir jis yra rekomenduojamas PSO net ir po atjunkymo. Motinos pienas ne tik skatina kūdikio augimą, bet kartu apsaugo jį nuo infekcijų, nutukimo ir diabeto. Motinos pienas – visada paruoštas, tinkamos temperatūros ir puikiai virškinamas.

Be to, krūtimi maitinančios motinos greičiau atsikrato nėštumo metu priaugtų kilogramų ir greičiau atsigauna po gimdymo. Jei grįžote į darbą arba norite kur nors trumpam išeiti, galite naudoti pieno nutraukimo pompą. Šis naudingas prietaisas leidžia ne tik toliau kūdikį maitinti savo vertingu pienu, bet ir nenutraukti krūtų stimuliavimo, kai maitinimo metu negalite būti šalia savo mažylio. Viskas, ką turite padaryti – tai uždėti pompos kaušelį ant krūties, kad jis gerai prisispaustų ir kad spenelis būtų pačiame centre, o tada paspausti svirtelę, pradedant greitesniais judesiais, kad susidarytų vakuumas (taip pat, kaip daro Jūsų kūdikis).

Pienui pradėjus bėgti, kiekvieną krūtį pakaks papumpuoti 10 minučių, o tada beliks nuspręsti – pieną duoti kūdikiui iškart, ne ilgiau kaip 48 valandoms padėti į šaldytuvą arba užšaldyti ir laikyti ne ilgiau kaip 3 mėnesius.Mėgaukitės maitinimu krūtimi!

KĄ DARYTI, JEI NEGALIU MAITINTI KRŪTIMI?

Kiekviena mama žino, kad maitinti kūdikį krūtimi – pats natūraliausias dalykas pasaulyje. Net jei maitina ne krūtimi, o iš buteliuko, mama taip pat žino, kad kūdikio maitinimas suartina,suteikia progų prisiglausti. Kad viskas vyktų kuo natūraliau, labai svarbu išsirinkti tinkamą buteliuką, ypatingą dėmesį skiriant buteliuko žindukui. Žindukas turi būti itin minkštas ir elastingas, kad maitinimo metu prisitaikytų prie kūdikio burnos ir liežuvio judesių, ir kad viskas būtų kuo panašiau į maitinimą krūtimi.

Yra įvairioms amžiaus grupėms pritaikytų žindukų: laikas nuo laiko pasikeičia kūdikio žindimo įpročiai ir jam augant, keičiasi ir poreikiai. Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais geriausiai tinka apvalus žindukas, nes jis leidžia mažyliui laikyti burną plačiai atvertą ir pradėti žįsti teisingai, taip, kaip jis žįstų tikrą krūtį. Toks žindukas idealiai tinka mišriam maitinimo būdui, nes imituoja tikrą krūtį ir suteikia tokius pat pojūčius, kaip ir maitinant krūtimi. Bėgant mėnesiams, kūdikio burna palaipsniui plečiasi ir žįsdamas savo lūpomis jis palieka didesnį „antspaudą“.

Kūdikio burnos judesiai tampa vis labiau panašūs į suaugusiojo. Šioje fazėje reikalingas ne toks apvalus, šiek tiek ilgesnis žindukas, kurį lūpomis kūdikis gali sugriebti siauriau. Nepamirškite – net jei laikinai turėjote pasirinkti mišrų maitinimo būdą arba maitinote tik iš buteliuko, visada galite pabandyti grįžti prie maitinimo tik krūtimi. Pagalbos ir patarimų kreipkitės į savo pediatrą arba akušerį-ginekologą!