Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais geriau rinktis ne lovelę, o lopšį, nes jame naujagimis jausis saugesnis. Lopšį rekomenduojama pastatyti tėvų miegamajame, kuo arčiau jų lovos, nes buvimas viename kambaryje taip pat užtikrina kūdikio saugumą ir paprastesnę priežiūrą.
Kai kūdikis yra šalia ir mama gali jį matyti, ji ir pati miega geriau bei ramiau, o kūdikiui dažnai nubundant, mama gali greičiau jį nuraminti bei patogiau maitinti nakties metu.

Miegodamas šalia tėvų, kūdikis natūraliai įpranta prie jų biologinio ritmo, yra labiau socialus, taip pat sustiprėja jo ir tėvų ryšys. Galiausiai naujausi tyrimai parodė, kad miegojimas šalia, tačiau ne toje pačioje lovoje, sumažina SIDS (staigios kūdikio mirties sindromo) riziką, lygiai taip, kaip tą padaro ir miegančiam kūdikiui duodamas žindukas.

Nerekomenduojama su kūdikiu miegoti vienoje lovoje, nes jam tai gali būti pavojinga. Norėdami užtikrinti saugų kūdikio miegą, atsiminkite, kad jis turėtų miegoti ant nugaros, ant standaus čiužinio, šalia neturi būti lovatiesių, antklodžių ar didelių pagalvių, pats kūdikis neturi būti per daug aprengtas. Prabėgus pirmiesiems mėnesiams, Jūsų kūdikis gali palaipsniui pratintis miegoti atskirai nuo tėvų, savo kambaryje.

„SIDS ir kitos su miegu susijusios kūdikių mirtys: saugios kūdikių miego aplinkos rekomendacijos“ – Staigios kūdikių mirties sindromo darbo grupė – Pediatrija, 2011 m.